Wonder Releaf Centella Bb Cream är en Bb -kräm med koreansk centella som kombinerar en naturlig täckning med lugnande hudvårdande egenskaper. Formulan är utformad för att jämna ut hudtonen och dölja ojämnheter utan att kännas tung, samtidigt som den håller huden bekväm och återfuktad hela dagen.
Bb -krämen ger medium till hög täckning med ett enda lager, vilket gör det enkelt att uppnå ett jämnt resultat utan att behöva lägga på flera lager. Den krämiga, smidiga konsistensen glider smidigt över huden och appliceras jämnt utan att kännas torr eller kladdig.
Formulan är berikad med koreansk Centella Asiatica, känd för sina lugnande egenskaper, och passar särskilt bra för daglig användning - även för hud som är känslig eller i obalans. Kombinationen av smink och hudvård hjälper till att hålla huden återfuktad och bekväm hela dagen.
Resultatet blir en halvmatt finish med naturlig lyster som jämnar ut hudens utseende och ger ett friskt, naturligt utseende. En " Bb "-kräm som både täcker och vårdar huden.
Viktiga fördelar:
* Ger medelhög till hög täckning med ett enda lager
* Jämnar ut hudtonen och döljer ojämnheter utan att kännas tung
* Lugnar huden och känns behaglig att bära dagligen
* Halvmatta finish med naturlig lyster
* Krämig, lätt konsistens som går att applicera jämnt
Viktiga ingredienser:
* Centella Asiatica-extrakt (14 750 ppm)
* Niacinamid
* Panthenol och allantoin
* Mineralpigment (järnoxider)
Rekommenderas för:
* Alla hudtyper
* Hud där man vill kombinera smink med lugnande hudvård
* Daglig användning för en jämn, naturlig finish