• Lång klänning i följsam, stretchig trikå • V-ringning • Rynk vid bysten • Korta volangärmar • Omlottdesign på kjolen • Knytskärpet är fixerat i sidorna • Längd: 145 cm i storlek 42/44 • Produkten ingår i Ellos exklusiva kollektion tillsammans med Linda-Marie Assergård.
För detaljerad information om våra storlekar, se vår storleksguide.
In collaboration with Linda-Marie Assergård
Produkten ingår i ett designsamarbete med Linda-Marie Assergård. Inspirerad av sin bröllopsresa i Italien bland vackra byar och drömlika stränder, har hon designat en semesterkollektion med allt du behöver för sommaren. ”Allt får mig att känna mig väldigt fin och glad. Jag är otroligt stolt över den här kollektionen!” Linda-Marie Assergård.
Helt underbar klänning. Den är sval och skön att använda nu under sommaren. Känner mig så fin i den och har använt den i stortsett varje dag, fast jag bara är hemma. 😀
Betyg 5 av 5
Verifierad köpare
Mjuk elegant klänning
Kan inte annat än att rekommendera denna klänning varmt. Stilren, fint fall och mjuk och skön.
Betyg 5 av 5
Verifierad köpare
Jättefin
Tycker den var väldigt fin på, underbart tyg som inte skrynklar. Mycket ovan med så hög slits. Önskar att det inte fanns någon slits, men annars är allt toppen.
Betyg 5 av 5
Verifierad köpare
:)
Härlig klänning! Sitter smickrande! Älskar!
Betyg 5 av 5
Verifierad köpare
Klänning
Välsittande i underbart skönt material , räcker med till anklarna på mig som är 160 cm lång
Betyg 5 av 5
Verifierad köpare
Snygg klänning
Fin modell, köpte den röda.
Betyg 5 av 5
Verifierad köpare
Nöjd
Superfin och skön klänning! Har vanligtvis 44-46 men 42/44 satt som en smäck, så ligger du mellan två storlekar välj den mindre.
Betyg 5 av 5
Verifierad köpare
Snygg
Roligt att få en snygg klänning att passa om man behöver större storlekar